vodnaterapia.sk | TERAPIE
149
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-149,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-17.8,qode-theme-starflix,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive
 

TERAPIE

Vodná terapia /

pre dospelých

Bližšie informácie “ÚČINKY WATSU

Techniky vo vode upravujem podľa aktuálneho stavu klienta.

Okrem watsu Vás môžem naučiť aj jednotlivé cviky na spevnenie svalstva alebo vodný strečing.

 

Terapiu je možné vykonávať aj vo Vašom vlastnom bazéne. (Podmienky k terapii 34°C voda, hĺbka 115-125cm). V letných mesiacoch je postačujúca 30-31°C voda vo vonkajšom bazéne.

 

25 min. / 34€ (prenájom súkromného bazéna je v cene zahrnutý)
50 min. / 63€ (prenájom súkromného bazéna je v cene zahrnutý)

 

* Cenová ponuka je odlišná. Na vašom vlastnom bazéne a

verejnom wellness bazéne je cena:

25 min. / 20€

50 min. / 40€

Vodná terapia /

pre deti a dorast

Pri terapii sa deti a dorast veľmi uvoľnia a zrelaxujú. Zlepší sa nervovo-svalová funkcia v organizme. Benefity sú komplexné. Ako zlepšenie pohyblivosti a k zlepšenie koordinácie a biomechaniky tela. Zmena nastáva aj v svalovom tonuse a v postúre. Prúdenie vody stimuluje proprioreceptory a zlepšuje sa centrálny nervový systém. Taktiež sa skvalitňuje dýchanie a spánok. Táto terapia je určená pre všetky deti a deti s hendikepom.

 

25 min. / 34€ (prenájom súkromného bazéna je v cene zahrnutý)

 

* Cenová ponuka je odlišná. Na vašom vlastnom bazéne a

verejnom wellness bazéne je cena:

25 min. / 20€

 

Terapia je odporúčaná na:

-všeobecné napätie v tele a chrbtici
-skolióza a chybné držanie tela
-uvoľnenie skrátených svalov a svalových súhier
-psychické uvoľnenie
-telesný a mentálny hendikep
-zvýšené napätie v tele – hypertonus
-poruchy hybnosti
-neurologické poruchy
-detská mozgová obrna
-svalová dystrofia

Cvičenie na svalovú rovnováhu

Pri cvičení na suchu čerpám z rôznych metodík. Všetky cviky si cvičím aj ja a vnímam aká práca sa v tele deje. Mojím cieľom je naučiť vás pochopiť súvislosti vo svalovom systéme.

Pri svalovej dysbalancii je dôležité stimulovať slabšiu stranu a uvoľniť tú, ktorá je dominantná. Aktivovať stred tela (sila brušných svalov odľahčí chrbticu) a zastabilizovať fyziologické postavenie v chrbtici i v kĺboch.

 

Venujem sa akútnym i chronickým poruchám pohybového systému. Každý pohyb a každá terapia mení štruktúru Vášho organizmu a nastáva celková regenerácia.

Bežne sa svaly skrátia iné ochabnú a ako ochranný faktor začne telo bolieť. Pri svalovej rovnováhe je biomechanika ekonomická a efektívna t.j. menej sa unavíte a svaly sú uvoľnenejšie. To všetko je možné postupne vypracovať prirodzeným tempom.

Práca s fasciami vytvorí pevnú a zdravú štruktúru v celej sieti tkanív. Pravidelnou starostlivosťou a cvičením sa môžete cítiť dobre v akýchkoľvek podmienkach.

 

45 min. / 20€

Pohybová terapia

(cvičenie+ myofasciálna masáž)

Rada vás inšpirujem ako uvoľniť skrátené bolestivé svaly a zlepšiť rozsah pohybu. Taktiež veľmi rada poradím ako pracovať so svalmi tak, aby ste sa cítili dobre.

 

Princípom pri terapii je vyhľadať asymetrie, konkrétne bolesti, skrátenia i oslabenia a potom ich vyvážiť. Napätie, ktoré vzniká, môže dráždiť receptory a spôsobovať bolesti. Každé uvoľnenie ktoré telu dávate, sa preukáže aj na ľahkosti a voľnosti v pohybe.

 

V jednej časti terapie sa venujeme cvičeniu a v druhej časti sa venujem myofasciálnej masáži, kde fascie uvoľňujem a robím v nich posun, nadľahčenie a priestor, aby vedeli byť opäť voľné a plnili podporu pre svalový a nervový systém. Pri tejto masáži na konkrétne miesta aplikujem aj bioptron lampu, ktorá stimuluje regeneračné procesy v tele a utlmuje dráždenie nervových zakončení.

 

Zameranie:

– akútne i chronické problémy

– obnova fascií
– mobilizácia tkanív a kĺbov
– korekcia asymetrií tela
– nadobudnutie neutrality chrbtice a kĺbov
– spevnenie hlbokého svalstva (chrbtica-brucho)
– cvičenie na svalovú rovnováhu- kompenzačný tréning
– práca s vnímaním a uvoľnením blokád na tele
– jemná korekcia kĺbov, panvy, skrátenie končatiny
– automasáž s rollerom

 

 

 

60 min. / 35€

90 min. / 50€

Poradenstvo osobného rozvoja / terapia vnútornej rovnováhy

V tejto terapii rada hľadám cestu ako uľahčiť a zvládnuť životné situácie, ktorými prechádzate. V akých oblastiach sa chcete posunúť, to je už na Vás.

 

Je však niečo silnejšie ako bolesti, strachy, hnev, frustrácia, závislosti, neistota, pochybnosti, problémy a povinnosti… ste to Vy.

 

Vaša vnútorná SILA.

 

 

Je potrebné sa pozrieť na veci, ktoré Vás brzdia a berú Vám energiu a urobiť zmenu. Prirodzene sa Vám zvýši životná energia. Sú aj možnosti ako si doplniť a vytvárať energiu a  psychickú pohodu v bežnom chode života… a vniesť si do života viac emočnej rovnováhy. Zosúladiť sa so sebou, vyrovnať sa s tým čo “riešime” (do čoho sme zamotaný) a následne nech ideme ďalej a môžeme robiť vo svojom živote to, čo potrebujeme. Žiť svoj život, nech sa deje v okolí čokoľvek.

Navraciame sa k sebe – do svojej vnútornej rovnováhy, spokojnosti a slobody.

…Aby ste sa cítili dobre…

 

Tieto terapie sa dejú v prírode, alebo u mňa v pracovni. Teším sa na Vás.

 

60 min. / 30€