TERAPIE

Vodná terapia /

pre dospelých

Bližšie informácie “ÚČINKY WATSU

Techniky vo vode upravujem podľa aktuálneho stavu klienta.

Okrem watsu Vás môžem naučiť aj jednotlivé cviky na spevnenie svalstva alebo vodný strečing.

 

40 min. / 55€ (prenájom súkromného bazéna je v cene zahrnutý)

 

 

Terapiu je možné vykonávať aj vo Vašom vlastnom bazéne. (Podmienky k terapii 34°C voda, hĺbka 115-125cm). V letných mesiacoch je postačujúca 30-31°C voda vo vonkajšom bazéne.

 

* Cenová ponuka je odlišná. Na vašom vlastnom bazéne a

verejnom wellness bazéne je cena:

30 min. / 20€

60 min. / 40€

Vodná terapia /

pre deti a dorast

Pri terapii sa deti a dorast veľmi uvoľnia a zrelaxujú. Zlepší sa nervovo-svalová funkcia v organizme. Benefity sú komplexné. Ako zlepšenie pohyblivosti a k zlepšenie koordinácie a biomechaniky tela. Zmena nastáva aj v svalovom tonuse a v postúre. Prúdenie vody stimuluje proprioreceptory a zlepšuje sa centrálny nervový systém. Taktiež sa skvalitňuje dýchanie a spánok. Táto terapia je určená pre všetky deti a deti s hendikepom.

 

40 min. / 55€ (prenájom súkromného bazéna je v cene zahrnutý)

 

* Cenová ponuka je odlišná. Na vašom vlastnom bazéne a

verejnom wellness bazéne je cena:

30 min. / 20€

 

Terapia je odporúčaná na:

-všeobecné napätie v tele a chrbtici
-skolióza a chybné držanie tela
-uvoľnenie skrátených svalov a svalových súhier
-psychické uvoľnenie
-telesný a mentálny hendikep
-zvýšené napätie v tele – hypertonus
-poruchy hybnosti
-neurologické poruchy
-detská mozgová obrna
-svalová dystrofia

Cvičenie na svalovú rovnováhu

Pri cvičení na suchu čerpám z rôznych metodík. Všetky cviky si cvičím aj ja a vnímam aká práca sa v tele deje. Mojím cieľom je naučiť vás pochopiť súvislosti vo svalovom systéme.

Pri svalovej dysbalancii je dôležité stimulovať slabšiu stranu a uvoľniť tú, ktorá je dominantná. Aktivovať stred tela (sila brušných svalov odľahčí chrbticu) a zastabilizovať fyziologické postavenie v chrbtici i v kĺboch.

Princípom pri cvičení je vyhľadať asymetrie, konkrétne bolesti, skrátenia i oslabenia a potom ich vyvážiť.

 

Venujem sa akútnym i chronickým poruchám pohybového systému. Každý pohyb a každá terapia mení štruktúru Vášho organizmu a nastáva celková regenerácia.

Bežne sa svaly skrátia iné ochabnú a ako ochranný faktor začne telo bolieť. Pri svalovej rovnováhe je biomechanika ekonomická a efektívna t.j. menej sa unavíte a svaly sú uvoľnenejšie. To všetko je možné postupne vypracovať prirodzeným tempom.

Práca s fasciami vytvorí pevnú a zdravú štruktúru v celej sieti tkanív. Pravidelnou starostlivosťou a cvičením sa môžete cítiť dobre v akýchkoľvek podmienkach.

 

45 min. / 20€

Pohybová terapia

(cvičenie+ myofasciálna masáž)

Rada vás inšpirujem ako uvoľniť skrátené bolestivé svaly a zlepšiť rozsah pohybu. Taktiež veľmi rada poradím ako pracovať so svalmi tak, aby ste sa cítili dobre.

 

Princípom pri terapii je vyhľadať asymetrie, konkrétne bolesti, skrátenia i oslabenia a potom ich vyvážiť. Napätie, ktoré vzniká, môže dráždiť receptory a spôsobovať bolesti. Každé uvoľnenie ktoré telu dávate, sa preukáže aj na ľahkosti a voľnosti v pohybe.

 

V jednej časti terapie sa venujeme cvičeniu a v druhej časti sa venujem myofasciálnej masáži, kde fascie uvoľňujem a robím v nich posun, nadľahčenie a priestor, aby vedeli byť opäť voľné a plnili podporu pre svalový a nervový systém. Pri tejto masáži na konkrétne miesta aplikujem aj bioptron lampu, ktorá stimuluje regeneračné procesy v tele a utlmuje dráždenie nervových zakončení.

 

Zameranie:

– akútne i chronické problémy

– obnova fascií
– mobilizácia tkanív a kĺbov
– korekcia asymetrií tela
– nadobudnutie neutrality chrbtice a kĺbov
– spevnenie hlbokého svalstva (chrbtica-brucho)
– cvičenie na svalovú rovnováhu- kompenzačný tréning
– práca s vnímaním a uvoľnením blokád na tele
– jemná korekcia kĺbov, panvy, skrátenie končatiny
– automasáž s rollerom

 

 

 

60 min. / 35€

90 min. / 50€

Poradenstvo osobného rozvoja / terapia vnútornej rovnováhy

V tejto terapii rada hľadám cestu ako uľahčiť a zvládnuť životné situácie, ktorými prechádzate. V akých oblastiach sa chcete posunúť, to je už na Vás.

 

Je však niečo silnejšie ako bolesti, strachy, hnev, frustrácia, závislosti, neistota, pochybnosti, problémy a povinnosti… ste to Vy.

 

Vaša vnútorná SILA.

 

 

Je potrebné sa pozrieť na veci, ktoré Vás brzdia a berú Vám energiu a urobiť zmenu. Prirodzene sa Vám zvýši životná energia. Sú aj možnosti ako si doplniť a vytvárať energiu a  psychickú pohodu v bežnom chode života… a vniesť si do života rovnováhu. Zosúladiť sa so sebou, vyrovnať sa s tým čo “riešime” a uvoľniť sa v tom. Taktiež vnímať, čo ovplyvniť môžeme. Pilierom psychickej kondície je psychohygiena a regenerácia.

Navraciame sa k sebe – do svojej vnútornej rovnováhy, spokojnosti a pohody.

…Aby ste sa cítili dobre…

 

Tieto terapie sa dejú v prírode, alebo u mňa v pracovni. Teším sa na Vás.

 

60 min. / 30€